AKCJA SPOŁECZNA MAGAZYNU „PANI”
09.06.2009

14 czerwca /niedziela/ o godz. 19.00 odbędzie się uroczysta gala pierwszej edycji akcji społecznej miesięcznika PANI.

We wrześniu zeszłego roku redakcja PANI, poruszona heroiczną walką o życie, jaką prowadziła Agata Mróz-Olszewska, wybitna polska siatkarka, rozpoczęła akcję społeczną pod hasłem "Życzenie Agaty".
W czasie swojej choroby Agata Mróz-Olszewska, wielokrotnie zwracała uwagę na fakt, że w Polsce wykonuje się zbyt mało przeszczepów szpiku, a liczba dawców jest wielokrotnie mniejsza niż w innych krajach.
Agata chciała zmienić tę sytuację. To było jej największe marzenie.

W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy redakcja PANI wraz z Fundacją Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej prowadzi różnorodne działania na rzecz popularyzacji idei oddawania szpiku. W ramach akcji zarejestrowało się w banku szpiku kostnego wiele osób, w tym aktorów i dziennikarzy.

Od tego roku każde lipcowe wydanie PANI będzie poświęcone "Życzeniu Agaty".

Miesięcznik PANI chce zwrócić uwagę na ten problem, namawiać polskie społeczeństwo nie tylko do regularnych badań, ale też do rejestrowania się w banku dawców szpiku. Każdego roku , PANI będzie wyróżniać tych, którzy spełnili marzenie Agaty i w sposób szczególny zaangażowali się w walkę z chorobą i ratowanie ludzkiego życia.

W skład kapituły, która przyznaje tę nagrodę wchodzą: Bożena Walter - prezes fundacji TVN "Nie jesteś sam", Justyna Kowalczyk - zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich, Monika Sankowska - przewodnicząca Fundacji Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej, Jacek Olszewski - prezes Fundacji , prof. Krzysztof Kałwak - ordynator z Kliniki Transplantologii Szpiku we Wrocławiu, Maciej Stuhr, Milena Rosner - kapitan polskiej reprezentacji siatkarek i przyjaciółka Agaty, Monika Krokiewicz - wydawca pism luksusowych i poradnikowych Wydawnictwa Bauer, Małgorzata Domagalik-redaktor naczelna PANI

14 czerwca /niedziela/ w restauracji Belvedere w Warszawie odbędzie się uroczysta gala pierwszej edycji akcji społecznej miesięcznika PANI.

Transmisję z gali będzie można obejrzeć 14 czerwca o godz. 20.00 w TVN24.
Galę poprowadzą: Małgorzata Domagalik - redaktor naczelna miesięcznika PANI i Jarosław Kuźniar - dziennikarz TVN24

Na łamach lipcowej PANI zostanie ogłoszony wielki konkurs, z którego dochód zostanie przekazany Fundacji Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Na stronach www.zyczenie-agaty.interia.pl ruszy aukcja skórzanych notesów przekazanych m.in. przez takie osoby jak : Maria Kaczyńska, Jan Englert, Krystyna Janda, Leszek Balcerowicz, Monika Olejnik, Bogusław Linda, Kayah, Kamil Durczok, Małgorzata Domagalik i wiele innych. Również dochód z aukcji zostanie przekazany fundacji

Patronami akcji są: TVN24, RMF Classic, Interia oraz firma APART.«