BAUER KUPUJE TYGODNIK MOTOR
04.06.2003


W dniu 4 czerwca br. wydawnictwo BAUER nabyło od MIGUT MEDIA S.A. prawa do wydawania tygodnika Motor.
Przejęcie praw do tytułu nastąpi od numeru 28. tygodnika, który ukaże się na rynku w pierwszym tygodniu lipca br.
Wszyscy pracownicy redakcji Motoru otrzymali propozycję pracy w Wydawnictwie Bauer.

Tygodnik Motor jest najstarszym tytułem motoryzacyjnym w Polsce, ukazuje się od roku 1952. W roku ubiegłym średni nakład tygodnika wynosił 70 tys. egz.

Sprzedaż prawa do wydawania tygodnika Motor jest realizacją strategii Migut Media S.A. zmierzającej do koncentracji tytułów prasowych w segmencie czasopism typu business-to-business. Celowość tej strategii potwierdza m.in. sukces wprowadzonych na rynek w ubiegłym roku dwóch tytułów: IT Reseller oraz Świat Energii. Migut Media S.A. wydaje obecnie 6 tytułów prasowych typu B2B: tygodnik TELEINFO, dwutygodnik IT Reseller, miesięczniki: Raport TELEINFO, Świat Telekomunikacji, Świat Energii, kwartalnik Prawo i Ekonomia w Telekomunikacji. Wydawany od 7 lat tygodnik TELEINFO jest obecnie liderem na rynku prasy IT w Polsce.
Sprzedaż prawa do wydawania tygodnika Motor nie oznacza rezygnacji Migut Media S.A. z rynku motoryzacyjnego. Spółka przygotowuje projekt branżowego czasopisma typu B2B.

Wydawnictwo Bauer dzięki nabyciu praw do wydawania tygodnika MOTOR poszerza swój portfel tytułów motoryzacyjnych.
Sukces Auto Moto, lidera wśród polskich miesięczników motoryzacyjnych, zachęca do dalszych inwestycji w tym segmencie. Wydawnictwo Bauer zamierza w najbliższym czasie zainwestować w nowo nabyty tytuł.

Wydawnictwo Bauer jest największym wydawcą magazynów w Polsce, obecnym na listach największych polskich przedsiębiorstw. Zatrudnia 900 osób, drukuje 36 mln egzemplarzy nakładu miesięcznie, wydaje 32 tytuły, posiada własną drukarnię w Ciechanowie, największą tego typu w Europie Środkowowschodniej.
W I kwartale br. Wydawnictwo Bauer odnotowało największe przychody reklamowe na rynku magazynów w Polsce - 49,5 mln zł. (wg. Expert Monitora, styczeń-kwiecień 2003, przychody wg. cenników bez autopromocji) .


«