Bauer odkrywa – „Świat Tajemnic”
09.05.2016

10 maja ukazuje się „Świat Tajemnic”, nowy miesięcznik z segmentu popularno-naukowego.

„Świat Tajemnic” odkrywa to, co często wielcy tego świata chcieliby ukryć przed oczami społeczeństwa: niezbadane tajemnice, nieznane fakty i miejsca oraz hipotezy dotyczące wydarzeń i osób żyjących współcześnie albo znanych z historii . Opisuje teorie spiskowe, machinacje koncernów, rządów i władców, zbrodnie i inne sekrety dotyczące Polski i świata.

Wszystkie teksty mają charakter rzetelnych opracowań opartych na faktach.

„Świat Tajemnic” to nowatorski pomysł wydawniczy. Koncepcja została stworzona w Polsce i opracowana przez zespół „Świata Wiedzy”. „Nigdy dotąd nie ukazało się czasopismo prezentujące tak wszechstronną wiedzę o świecie w tak zrozumiały dla każdego sposób. Oczekujemy, że zainteresuje ono wszystkich, ale trafi szczególnie do czytelnika tradycyjnego, który woli magazyny drukowane od treści dostępnych w Internecie” – mówi Zbigniew Bański, dyrektor wydawniczy segmentu popularno-naukowego.

Redaktorem naczelnym „Świata Tajemnic” jest Adam Szumilak, obecny redaktor naczelny „Świata Wiedzy”.

Magazyn ukazuje się w nakładzie 200 tysięcy egzemplarzy, w objętości 48 stron i cenie 2,50 zł. Kampania promocyjna tego tytułu obejmie główne stacje TVP, TVN, Polsat, kanały tematyczne tych stacji oraz czasopisma Wydawnictwa Bauer.