BRAVO edukuje nastolatki
09.05.2003


Do numeru 11/03 BRAVO, (na rynku 22 maja 2003) dołączona zostanie książeczka "Dojrzewanie bez tajemnic"

Głównym celem tej publikacji jest według zamierzeń Wydawcy edukacja seksualna młodzieży wkraczającej w okres dojrzewania.

BRAVO od lat bierze na siebie zadanie edukowania polskich nastolatków w tematyce dotyczącej zagadnień związanych z erotyką, seksem, uczuciami i zdrowiem, z którymi może zetknąć się człowiek wchodzący w okres dojrzewania.

Książeczka "Dojrzewanie bez tajemnic" jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Omawiamy w niej kilkanaście najważniejszych i najpopularniejszych tematów związanych z dojrzewaniem, co do których młodzież ma najwięcej pytań i wątpliwości. Choć piszemy tu w dużej mierze o sprawach związanych z seksem, przedstawiamy je zawsze w szerszym kontekście, ukazując zarówno kwestie biologiczne, jak i psychologiczne czy społeczne.

Dlatego obok tematów związanych bezpośrednio z fizjologią ("Dojrzewanie biologiczne", "Miesiączka", "Cykl miesięczny") lub erotyka (np: "Masturbacja", "Petting", "Inicjacja seksualna") w naszej książeczce pojawiają się także tematy takie jak: "Dojrzewanie psychiczne", "Seks i zdrowie (kiedy do lekarza?)", "Zagrożenia - Niechciany seks (naucz się mówić: nie!)"

Nawet w tematach dotyczących głównie erotyki kładziemy duży nacisk na zagadnienia emocjonalne, takie, jak odpowiedni wybór partnera do rozpoczęcia współżycia, potrzeba bliskości i wzajemnego zaufania, przede wszystkim zaś potrzeba poznania i zaspokojenia nie tylko seksualnych, ale i emocjonalnych potrzeb i oczekiwań partnera. Przestrzegamy także przed zbyt wczesnym podejmowaniem decyzji o rozpoczęciu współżycia, która często zapada pod presją otoczenia.

W "Dojrzewaniu bez tajemnic" piszemy także o zapobieganiu zakażeniom chorobami przenoszonymi droga płciową, jak i o potrzebie stosowania antykoncepcji. Jeśli chodzi o to drugie zagadnienie, pojawia się ono w książeczce bardzo często przy okazji kilku różnych tematów ("Petting", "Pierwszy raz", "Seks a miłość", jak i oddzielny rozdział w całości poświęcony antykoncepcji). Stawiamy na edukację dotyczącą profilaktyki (prezerwatywy, pianki i globulki dopochwowe, pigułki antykoncepcyjne), nie poruszamy natomiast kwestii ewentualnej "wpadki" i tego, co z nią robić (np. pigułka wczesnoporonna). Robimy to świadomie, bowiem zależy nam na tym, aby nasi czytelnicy nauczyli się, ze ciąża to temat, o którym mówi się jeszcze przed rozpoczęciem współżycia i dzięki odpowiednio stosowanej profilaktyce można się przed nią skutecznie zabezpieczyć tak, aby w ogóle do "wpadki" nie dochodziło.

Książeczka ma formę broszurową, zawiera trzynaście, głównie jednostronicowych, materiałów, z maksymalnie skondensowanymi informacjami na każdy z poruszanych tematów, co ma ułatwić przyswajanie podstawowych informacji i umożliwić powrót do szczególnie interesującego zagadnienia.

CD ACTION PRZYBIERA NA WADZE

16 maja trafi do sprzedaży niezwykły numer czasopisma CD-Action.

Do tego numeru zostaną dodane aż 4 płyty CD z pełnymi wersjami czterech gier.

Cena tego wyjątkowego numeru CD ACTION nie ulegnie zmianie i wynosić będzie 18,50 złotych.

CD ACTION jest pismem o grach skierowanym do czytelników czytelników każdym wieku. Zawartość stanowią recenzje gier i programów, testy i opisy sprzętu, poradniki.
Do CD ACTION dołączane są płyty CD z pełnymi wersjami gier, filmów i programów użytkowych, jak również wersje demo najnowszych i najciekawszych tytułów na rynku.

Średni nakład CD ACTION w roku 2002 wynosił 173.050 egzemplarzy.

«