BRAVO PUBLIKUJE RAPORT O PRZEMOCY W SZKOLE
14.09.2010


W najnowszym, 19. wydaniu magazynu BRAVO (w sprzedaży od 14 września), redakcja opublikowała poruszający raport dotyczący przemocy w szkole.

Raport został przygotowany przez agencję badawczą BRANDQUEST MEDIA na zlecenie magazynu BRAVO, zbieranie wywiadów odbywało się dzięki współpracy z portalem Interia.pl.

Wyniki raportu prezentowane w BRAVO są porażające: co drugi uczeń był ofiarą agresji, w każdej klasie nawet dwie osoby zostały pobite, co trzeci uczeń doznał agresji słownej, 91% uczniów widziało w szkole różne niebezpieczne przedmioty.
Wyniki raportu nie pozostawiają wątpliwości: w polskich szkołach zjawisko przemocy - fizycznej, jak i psychicznej - istnieje.

Z badań BRAVO wynika także , że młodzi ludzie nie wiedzą, jak radzić sobie z agresją, której doświadczają sami, lub którą obserwują w otoczeniu, uczniowie nie czują się bezpiecznie w szkole, nie wiedzą jak to zmienić.
Potwierdzają to liczne maile i listy przychodzące do redakcji BRAVO.

Wyniki badań, głosy czytelników jak i wydarzenia ostatnich dni przekonały redakcję o podjęciu tematu przemocy w szkole. Pierwszy krok to publikacja wyników wspomnianego wyżej raportu, następny to szeroko zakrojona akcja społeczna, która startuje już za dwa tygodnie, w następnym wydaniu BRAVO - 28 września 2010.

Szczegóły już za dwa tygodnie.


Dwutygodnik BRAVO utrzymuje silną pozycję lidera w swoim segmencie.
Czytelnictwo Dwutygodnika jest obecnie najwyższe w segmencie.
Bravo umacnia także wyniki sprzedażowe.
Według prognoz Wydawnictwa rozpowszechnianie płatne razem w lipcu i sierpniu 2010 wyniesie średnio 234 tys. egzemplarzy, podczas gdy w zeszłym roku w tym samym okresie wyniosło średnio 211tys. Egzemplarzy*.

średni nakład: 243 921 egz.*
* źródło: ZKDP, średni nakład jednorazowy, rozpowszechnianie płatne razem
«