CD-ACTION ŚWIĘTUJE URODZINY Z KLARĄ A PCFORMAT UCZY BAWIĄC
29.05.2007

Urodzinowy, kwietniowy numer CD-Action sprzedał się wg. prognoz wydawcy w rekordowej liczbie 112 tysięcy egzemplarzy.

CD-Action to niekwestionowany lider w segmencie czasopism o grach.
CD-Action jako jedyny magazyn na rynku ukazuje się wyłącznie w wersji DVD. Do wydania urodzinowego dołączono plakat i - tradycyjnie już - dodatek w postaci książki Tipsomaniak, tym razem z komiksami Marka Lenca . W roli głównej w tych komiksach występuje znana z łamów CD-Action Klara. Klara, żartobliwe przeinaczenie imienia kultowej bohaterki gry Tomb Raider (Lara Croft), to rysunkowa postać komentująca najnowsze gry, nawiązująca do bohaterów tych gier lub borykająca się z typowymi problemami współczesnych graczy.
CD-Action w każdym wydaniu oferuje pełne wersje gier, a do końca tego roku planuje zamieścić jeszcze kilkanaście największych hitów -gier w pełnej wersji.

CD-Action czyta obecnie ponad 680 tysięcy czytelników (Polskie Badania Czytelnictwa, CPW, fale: styczeń-marzec 2007), co oznacza wzrost o 57% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku).


PC Format , zgodnie z założeniami wydawcy, utrzymuje pozycję lidera na rynku i poszerza brand. Wprowadzona w tym roku seria książek PC Format Krok po kroku, w których w przystępny sposób prezentowane są najpopularniejsze zagadnienia z obszaru IT, zdobywa coraz większą popularność wśród czytelników.
Obecnie w sprzedaży znajduje się druga już książka z tej serii - Filmy z Peceta.

Według danych własnych wydawcy średnia sprzedaż w pierwszym kwartale 2007 roku przekroczyła 170 tys. egz.

PC Format czyta obecnie ponad 660 tysięcy czytelników (Polskie Badania Czytelnictwa, CPW, fale: styczeń-marzec 2007), co oznacza wzrost o 271 % w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku).


«