Dobry Tydzień – nowy tygodnik Wydawnictwa Bauer
27.10.2014

27 października ukazuje się na rynku DOBRY TYDZIEŃ.
DOBRY TYDZIEŃ to pierwszy w Polsce tygodnik dla kobiet ceniących tradycję, wartości rodzinne i religijne.
„Dom. Ludzie. Tradycja” - taki podtytuł Tygodnika najlepiej określa jego zawartość, podzieloną na trzy główne elementy tematyczne (Ludzie, Historia, Religia) i część poradnikową.
W sekcji poświęconej ludziom DOBRY TYDZIEŃ publikuje nie tylko typowe dla segmentu poradniczo-rozrywkowego informacje ze świata gwiazd. W rozbudowanych materiałach prezentuje także znane postaci szczególnie ceniące wartości rodzinne, patriotyczne i katolickie, takie jak Małgorzata Kożuchowska (bohaterka pierwszej okładki), Robert Lewandowski, Anna Dymna czy Krzysztof Ziemiec. Gwiazdy te opowiadają o swoim przywiązaniu do wyniesionych z domu wartości, stosunku do religii i kościoła, a także ujawniają nieznane wątki związane z historią ich rodzin
W sekcji historycznej DOBRY TYDZIEŃ publikować będzie materiały poświęcone znanym i ciekawym postaciom oraz wydarzeniom z naszej historii. W pierwszym wydaniu opowiada o losach legendarnej Krystyny Krahelskiej, uwiecznionej przez Ludwikę Nitschową pod postacią warszawskiej Syrenki i autorki piosenki „Hej, chłopcy, bagnet na broń” . W następnych wydaniach czytelniczki dowiedzą się między innymi wielu nieznanych faktów związanych z życiem marszałka Piłsudskiego.

„Z archiwum PRLu” to także autorski materiał magazynu DOBRY TYDZIEŃ poświęcony najsłynniejszym tajemnicom tego okresu naszej historii. W pierwszym wydaniu redakcja opisuje głośny napad na Bank Pod Orłami w Warszawie.
Z tego samego okresu pochodzą teksty piosenek i ciekawostki związane z ich wykonawcami, prezentowane w rubryce „To były piękne dni”.

W sekcji poświęconej religii ważnym elementem magazynu DOBRY TYDZIEŃ jest rozkładówka „Z życia kościoła” prezentująca papieży, świętych i błogosławionych. „Tajemnice Biblii” wyjaśniają różne wątki biblijne oraz przybliżają czytelniczkom takie miejsca jak Wieczernik, rzekę Jordan czy grób Adama.
DOBRY TYDZIEŃ dołącza także w każdym numerze strony z tygodniowym kalendarzem liturgicznym, uwzględniającym patronów poszczególnych dni, wszystkie najważniejsze święta kościelne, pielgrzymki i inne ważne wydarzenia.
Sekcję poświęconą religii zamyka „Tydzień z Franciszkiem” prezentujący najważniejsze wydarzenia związane z Papieżem, które miały miejsce w poprzednim tygodniu wraz z najbardziej interesującym cytatem z Franciszka z tego samego okresu.

DOBRY TYDZIEŃ przeznacza cztery strony na cykl „Polska jest piękna”, w którym prezentowane będą związane z historią Polski najciekawsze i najładniejsze miasta, sanktuaria, pałace, dwory, parki czy uzdrowiska.
Część poradnikowa (14 stron) obejmuje dział Kuchnia (wyłącznie polskie przepisy), Zdrowie oraz Porady Prawne.
Redaktorem naczelnym magazynu DOBRY TYDZIEŃ jest Paweł Zapała, który równocześnie , jak dotychczas, kieruje także tygodnikiem Świat&Ludzie.
DOBRY TYDZIEŃ ukazuje się w objętości 48 stron, w cenie 1,80 zł i w nakładzie 350 tysięcy.
Wydawca planuje przeznaczyć na promocję tego tytułu ponad 5 milionów złotych do końca roku. Promocja obejmie telewizję (stacje grup: TVP, Polsat, TVN i IDMNET), radio (RMF FM) i internet (Interia.pl) oraz magazyny Wydawnictwa Bauer. Za kreacje spotu odpowiada Digit Art.; za zakup mediów MEC.«