Grupa Bauer Media przejmuje największego wydawcę czasopism w Australii
04.09.2012Nine Entertainment Co. (NEC) i Grupa Bauer Media (Bauer) ogłosiły dzisiaj, że osiągnęły porozumienie o sprzedaży 100% udziałów w spółce ACP Magazines Ltd(ACP) – największego wydawcy czasopism w Australii. Proces akwizycji powinien zostać sfinalizowany w ciągu najbliższych 4-8 tygodni. Obie strony postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.

ACP, działający od 1933 roku, to wydawca wielu popularnych magazynów w Australii i Nowej Zelandii o łącznym czytelnictwie ponad 15 milionów osób.

ACP jest liderem prawie we wszystkich segmentach rynku wydawniczego, a w jego port folio znajdują się takie tytuły jak The Australian Women’s Weekly, Woman’s Day, Cleo, Take 5, TV Week, Australian House & Garden, Gourmet Traveller i Zoo. ACP wydaje ponadto różne tytuły w kategorii prasy handlowej i custom publishing.

Grupa Bauer Media
Powstała w 1875 roku w Hamburgu rodzinna firma Grupa Bauer Media jest jednym z największych europejskich wydawców magazynów. Wydaje około 400 tytułów i ponad 100 serwisów online w 15 krajach na całym świecie zatrudniając około 8,700 pracowników. Roczne obroty Grupy Bauer Media przekraczają 2 miliardy euro.


«