I kwartał br. należał do Bauera: 5 magazynów liderami segmentów
12.06.2015

W I kwartale br. wg danych ZKDP magazyny Wydawnictwa Bauer zajęły najwyższe miejsca na podium w następujących segmentach:
1. Miesięczniki poradnicze.
Pierwsze miejsce zajmuje Kobieta i Życie ze sprzedażą na poziomie 370 tysięcy egzemplarzy. Silne drugie miejsce już od kilku miesięcy należy do Świata Kobiety (345 tysięcy egzemplarzy, 10% wzrostu w stosunku do I kwartału 2014).
2. Magazyny luksusowe.
Twój Styl jest niekwestionowanym liderem ze sprzedażą na poziomie 204 tysięcy egzemplarzy (prawie trzykrotnie więcej od najbliższego konkurenta). Jednocześnie jako jedyny magazyn w segmencie odnotował wzrost sprzedaży w stosunku do I kwartału ub. roku (o 5%). Na podium znalazł się także magazyn PANI (miejsce 3. w. segmencie magazynów luksusowych)
3. Magazyny motoryzacyjne.
W I kwartale br. najlepiej sprzedającym się tytułem motoryzacyjnym był Motor (108 tysięcy egzemplarzy i jedyny w segmencie wzrost - o 4 %).
Auto Moto zajmuje pierwsze miejsce wśród miesięczników w tym segmencie (43 tysiące egzemplarzy).
4. Magazyny komputerowo-growe.
Pierwsze dwa miejsce w tym segmencie zajmują: CD-Action (82 tysiące) i PC Format (55 tysięcy).
5. Magazyny popularno-naukowe.
W tym segmencie Świat Wiedzy jest zdecydowanym liderem ze sprzedażą w I kwartale br. wynoszącą 106 tysięcy egzemplarzy (wzrost sprzedaży o 3%), podczas gdy następny tytuł z tego segmentu nie osiąga nawet 70 tysięcy.
Źródło: ZKDP, rozpowszechnianie płatne razem, średnie jednorazowe za okres 1-3.2015 vs 1-3.2014; opracowanie Wydawnictwo Bauer