LOOK już miesięcznikiem!
11.04.2003

Magazyn LOOK (Wydawnictwo Bauer) począwszy od numeru majowego (na rynku od 10 kwietnia) będzie ukazywał się co miesiąc. Pierwszy, sygnalny numer magazynu LOOK ukazał się w listopadzie, a kolejne wydania w styczniu i marcu. Bardzo dobre wyniki sprzedaży pierwszych numerów ( 65,000 - 70,000 prognozy Wydawnictwa Bauer) oraz duże zainteresowanie reklamodawców zachęciły Wydawcę do podjęcia decyzji o ukazywaniu się tytuły w cyklu miesięcznym.

LOOK został bardzo życzliwie przyjęty przez czytelniczki. W rankingu badań czytelnictwa LOOK znajduje się w czołówce magazynów dla kobiet z rewelacyjnym wynikiem czytelnictwa 1,1%* po ukazaniu się dopiero dwóch numerów magazynu. Oznacza to, że LOOKa czyta ponad 330 tysięcy osób.

Look przeznaczony jest dla kobiet zainteresowanych urodą, zdrowiem i harmonią życia. Adresatkami nowego wydania specjalnego magazynu Twój STYL są kobiety w wieku 20-45 lat, mieszkanki dużych i średnich miast, aktywne zawodowo o dochodach powyżej przeciętnej. Z magazynem LOOK współpracuje zespół znanych specjalistów, lekarzy, kosmetyczek, trenerów.

Redaktor naczelną magazynu LOOK jest Barbara Mietkowska, która kierowała Votre Beaute oraz prowadziła dział urody w Elle.

LOOK mówi o urodzie pojmowanej kompleksowo -mówi Barbara Mietkowska -w tym rozumieniu uroda to nie tylko pielęgnacja i makijaż, ale również dbałość o zdrowie, równowagę emocjonalną i psychiczną, sprawność fizyczną, odpowiednią dietę oraz umiejętność nawiązywania kontaktów międzyludzkich. To także wrażliwość na estetykę otoczenia, potrzeba rozwijania w sobie poczucia piękna. LOOK jest przewodnikiem i doradcą kobiety, która ceni sobie powyższe wartości. Nasze rady przekazujemy zarówno w formie pogłębionych artykułów tematycznych jak i wywiadów ze specjalistami, odpowiedzi na konkretne pytania czytelniczek, rankingów, testów produktów przeprowadzanych przez nasze dziennikarki i czytelniczki, a także konkretnych propozycji.

LOOK ukazuje się w nakładzie 120.000 egzemplarzy i liczy ok. 150 stron.

Cena miesięcznika LOOK wynosi 6,50 zł.

* źródło: PBC, CCS, fale: XII2002- II2003 grupa celowa: cała populacja«