Na 70. Urodziny jubileuszowe wydanie miesięcznika Kobieta i Życia oraz wspomnieniowy dodatek
31.05.2016

Najpopularniejszy miesięcznik dla kobiet w Polsce jest równocześnie najstarszym tego typu magazynem. Ukazuje się bowiem od roku 1946! Początkowo jako tygodnik , pod tytułem „Moda i życie praktyczne”, następnie już pod obecnym tytułem.

Magazyn "Kobieta i Życie" od dwóch lat jest najlepiej sprzedającym się miesięcznikiem w Polsce, obecnie jego sprzedaż wynosi blisko 340 tysięcy egzemplarzy*. Jest to też tytuł najchętniej czytany - po jedno wydanie sięga 904 tysiące osób**.

Z okazji 70- lecia redakcja magazynu „Kobieta i Życie” przygotowała wyjątkowy 16- stronicowy dodatek w dużym formacie na wzór wydań z lat 50 i 60. Dodatek, dołączony do całego nakładu, także pod względem technicznym, merytorycznym i konceptu okładki stylizowany jest na wydania retro. Wśród wielu arcyciekawych materiałów znalazły się także fragmenty archiwalnych tekstów z "Kobiety i Życia". Przeczytamy w nim m.in., co pisano o codzienności w PRL-u , jak zmieniały się cele i marzenia polskich kobiet przez ostatnie 70 lat. W numerze czytelniczki odnajdą także niezwykłe opowieści o gwiazdach, które niegdyś pojawiły się na łamach tytułu, przeboje ostatnich 70 lat z rubryk mody, ciekawe porady ekspertów "Kobiety i Życia" sprzed lat, kulinarne przepisy na czasy kryzysu, a także najlepsze teksty z kultowych rubryk "Kobiety i Życia" : "Plotek o panach i paniach" oraz "Satyry w krótkich majteczkach".

Na okładce lipcowego numeru gości wyjątkowa gwiazda – aktorka Marta Lipińska, której zdjęcie, zrobione przez Zofię Nasierowską w roku 1969, zdobi także okładkę urodzinowego dodatku.

W jubileuszowym wydaniu magazynu redakcja przygotowała dla czytelniczek wiele niespodzianek. Gwiazdy, które gościły na okładkach tytułu - Irena Santor, Beata Tyszkiewicz, Teresa Lipowska, zdradzają, na czym polega sekret szczęśliwego dojrzałego życia. W wyjątkowym reportażu nasze czytelniczki opowiadają, jak "Kobieta i Życie" przed laty odmieniła na lepsze ich losy. W rubrykach kulinarnych swoje popisowe dania prezentują zaś słynni mistrzowie kuchni – Pascal Brodnicki, Mateusz Gessler, Jan Kuroń i inni. Ponadto, w wyjątkowej urodzinowej zabawie na czytelniczki "Kobiety i Życia" czeka aż 70 wspaniałych nagród do wygrania.


Wydanie będzie miało jednorazowo podwyższoną cenę: 1,99 zł.
Numer pojawia się w powiększonym nakładzie (450 tys. egz.) i będzie wsparty kampanią promocyjną w radiu RMF i tytułach prasowych Wydawnictwa.

Źródła danych: (*) ZKDP, rozpowszechnianie płatne razem, średnie jednorazowe za okres 3.2015-2.2016 oraz 3.2014-2.2015 (tytuł pierwszy w rankingu w dwóch analizowanych, aktualnych okresach 12-miesięcznych); (**) Polskie Badania Czytelnictwa, 4.2015-3.2016, CPW, TG: 15+, n = 20 056; realizacja Millward Brown, opracowanie Wydawnictwo Bauer

Tytuły konkurencyjne ujęte w analizie: Claudia, Dobre Rady, Olivia, Poradnik Domowy, Świat Kobiety.