NOWY REDAKTOR NACZELNY MAGAZYNU TWÓJ STYL
19.11.2007

Jacek Szmidt zastąpi od nowego roku Jolantę Pieńkowską na stanowisku redaktora naczelnego magazynu Twój STYL.

Jolanta Pieńkowska pożegna się z czytelniczkami Magazynu w numerze styczniowym Twojego Stylu (na rynku w połowie grudnia), a do końca bieżącego roku kierować będzie nadal pracą redakcji i przekazywać obowiązki swojemu następcy.

Jolanta Pieńkowska rozpoczęła pracę w Wydawnictwie Bauer w listopadzie 2004 a od lutego 2005 roku pełni obowiązki redaktor naczelnej.

Jolanta Pieńkowska: "Jak mawiają Amerykanie - nie można być trochę w ciąży. Albo się jest, albo się nie jest. Praca w Twoim Stylu i praca w TVN-ie to dwa pełne etaty. Nie da się tego pogodzić. A ja lubię nowe wyzwania. Po trzech latach pracy w Twoim Stylu, który kocham i który zawsze będzie MOIM magazynem, wybrałam TVN".


Według wydawcy czasopism luksusowych, Moniki Krokiewicz, zmiana na stanowisku redaktora naczelnego pozwoli na zachowanie dotychczasowej linii magazynu: "Jacek Szmidt związany jest z Twoim Stylem od 16 lat, doskonale zna zarówno pracę redakcji, w której zaczynał jako dziennikarz, a następnie szef kluczowego działu reportażu jak i strategię pisma, którą współtworzył z dotychczasową redaktor naczelną. To świetny fachowiec, znakomity redaktor i wybitny dziennikarz"
Jacek Szmidt jest absolwentem Wydziału dziennikarstwa na UW, od 16 lat związany z magazynem Twój STYL. Poprzednio pracował m.in. w Na Przełaj, Intrerpressie i TVP.

Twój STYL to najpopularniejszy luksusowy magazyn dla kobiet w Polsce.
- Lider sprzedaży - 261 000 egzemplarzy*
*średnie rozpowszechnianie płatne I-XI 2007 - ZKDP (I-VIII 2007), dane wydawcy (IX - XI 207); 4% wzrost sprzedaży w stosunku do okresu I-XI 2006.;
- Lider czytelnictwa - 1 982 000**
**Polskie Badania Czytelnictwa, Polskie Badania Czytelnictwa, Millward Brown SMG/KRC, CPW, fale[9]: I- IX 2007; TG: wszyscy, N = 35 194; 17% wzrost czytelnictwa w stosunku do analogicznego okresu 2006
- Przychody reklamowe
wg Expert Monitora I - IX 2007 bez autopromocji: 40 825 mln zł, wzrost o 12% w stosunku do analogicznego okresu 2006«