NOWY SEGMENT TV W WYDAWNICTWIE BAUER
12.12.2005

Trzy magazyny telewizyjne – Tele Tydzień, Tele Świat i TO&OWO tworzą nowy segment - PREMIUM TV - pierwszy tego typu w Polsce.

Począwszy od wydania świątecznego wszystkie trzy wysokonakładowe magazyny telewizyjne ukazywać się będą z okładką drukowaną w technice offsetowej na wysokiej jakości 90 gramowym papierze w odnowionej szacie graficznej i w większej objętości. Tele Tydzień w nowej odsłonie ukazał się już na rynku 21 listopada.

Nowy layout części programowej, zapewni sprawniejszą nawigację po stacjach telewizyjnych i pasmach programowych. Redakcje tytułów z segmentu Premium TV opracowywać będzie ponadto omówienie, wybranych pod względem atrakcyjności dla grupy docelowej, aż do 30 filmów na każdy dzień tygodnia. Ponadto rozbudowano i odświeżono kolumny lifestylowe. Większość tekstów (wywiadów i artykułów) oraz materiałów fotograficznych przygotowywana będzie na wyłączność magazynów z segmentu Premium.

Stworzenie segmentu PREMIUM TV jest odpowiedzią Wydawcy na rosnące zapotrzebowanie czytelników i klientów reklamowych na magazyny telewizyjne z wyższej półki, łączące wysoką jakość edytorską z jasnym i dopasowanym do odbiorcy omówieniem i rozbudowaniem oferty telewizyjnej. Świadczy o tym także spektakularny sukces tego typu magazynów na rynkach europejskich (TV Movie , TV Hoeren und Sehen i TV14 w Niemczech, Tele 2 Semaines i Tele Loisirs we Francji). Sprzedaż wydawanych przez nasze Wydawnictwo w Niemczech tygodników z segmentu PREMIUM TV - TV Movie, TV Hoeren und Sehen i TV14 przekracza od paru lat 2 miliony egzemplarzy, a dynamika wpływów reklamowych jest jedną z najwyższych na tym rynku prasowym. Klienci doceniają przede wszystkim wysoką jakość edytorską tych magazynów, nowoczesny laoyut i możliwość umieszczania reklam swoich produktów w odpowiednim otoczeniu.

Świąteczne wydania magazynów z segmentu Premium TV ukażą się w łącznym nakładzie 3,5 miliona egzemplarzy. Nakład poszczególnych tytułów z segmentu PREMIUM TV wzrośnie o około 30%, a ich ceny , podobnie jak ceny reklam, pozostaną bez zmian (Tele Tydzień – 1,80zł, Tele Świat – 1,60 zł, TO&Owo – 1,90 zł). Na promocję magazynów z segmentu PREMIUM TV Wydawca wyda do końca roku około 3 milionów złotych (kanały TVP, Polsat, TVN i kanały tematyczne, RMF). Za kreację spotów odpowiadają Testardo Red Cell, ITC i Trust Project, za zakup mediów Mediaedge: CIA.


TELE TYDZIEŃ
Najbardziej popularny, najchętniej czytany i najlepiej sprzedający się tygodnik w Polsce, jeden ze światowych liderów w segmencie TV guide.
Tele Tydzień jest liderem sprzedaży i czytelnictwa na rynku kolorowych magazynów – sprzedaje średnio 1,2 mln egzemplarzy tygodniowo, czytanych przez 5,9 mln. czytelników.
W okresie od stycznia do października br. magazyn odnotował 30% wzrost przychodów reklamowych, które wyniosły ponad 46 mln PLN.

Magazyn dla całej rodziny, zawierający najnowsze informacje o gwiazdach, wydarzeniach, premierach filmowych, łączący elementy pisma filmowo-telewizyjnego, kobiecego i rozrywkowo-poradniczego. Atrakcją są liczne wywiady na wyłączność z gwiazdami polskiego i światowego kina. Organizowany przez ten magazyn plebiscyt Telekamery Tele Tygodnia jest największą impreza mediową w Polsce, a jej transmisję ogląda co roku średnio 7 milionów widzów.

Nakład: ponad 1,5 mln egzemplarzy


Tele Świat
Tygodnik telewizyjny z programami 60 stacji telewizyjnych, adresowany do młodych, ciekawych świata i nowoczesnych telewidzów, interesujących się filmem, zawierający omówienia kanałów tematycznych, jak również popularnych w tej grupie docelowej seriali i filmów.

„Tele Świat” sprzedaje średnio niemal 270 tys. egzemplarzy, a czytelnictwo tygodnika wynosi ponad 1,1 mln osób. Przychody reklamowe magazynu są na poziomie ponad 4,5 mln PLN.

Nakład: 381 tys. egz.

TO&OWO
Przewodnik po 111 programach adresowany głównie do mężczyzn z dużych i średnich miast, posiadaczy zestawów telewizji satelitarnej, abonentów telewizji cyfrowych i kablowych, zainteresowanych ciekawostkami ze świata filmowego, ale także nowinkami technicznymi.
Magazyn notuje wysoką dynamikę wpływów reklamowych zarabiając o 27,5% więcej niż w roku poprzednim – 7,4 mln PLN. Czytanie magazynu deklaruje 1,1 mln osób.

Nakład: 583 tys. egz.


Dane na podstawie:
 Expert Monitor, przychody wg cenników, bez reklam własnych, styczeń - październik 2004/2005
 ZKDP, średnie rozpowszechnianie płatne, styczeń – wrzesień 2004/2005
 PBC General, SMG/KRC A Millward Brown Company, COW, grupa celowa: wszyscy, fale: styczeń – październik 2004/2005
«