„PACZKA W RUCHu” DOSTĘPNA W KDC.pl
29.07.2009

Zamawiaj przez internet, odbieraj w kiosku Ruchu.

Spółka Bauer-Weltbild Media, lider sprzedaży wysyłkowej w Polsce, właściciel sklepu internetowego KDC.pl i katalogu wysyłkowego Klub Dla Ciebie, udostępniła swoim klientom nową, innowacyjną formę odbioru przesyłki.

Od połowy lipca, wszystkie zamówienia złożone przez internet na stronie www.kdc.pl, mogą być odebrane w wybranym kiosku Ruchu. Usługa "Paczka w RUCHu" została przygotowana przez największego dystrybutora prasy i wspólnie przetestowana w sklepie KDC.pl.

Klient, składając zamówienie, wybiera miejsce odbioru - dowolny spośród ponad 1400 kiosków w całej Polsce. Paczka dotrze do kiosku w ciągu 48 godzin od momentu opuszczenia magazynu, o czym klient zostanie powiadomiony specjalnym SMS-em. Usługa jest zintegrowana z mechanizmami zakupowymi na stronie, a wybór kiosku wspomagany przez intuicyjną mapkę.

Wysyłka stanowi jeden z największych problemów i jednocześnie poważne utrudnienie w rozwoju polskiego e-commerce. Jesteśmy przekonani, że oddając do dyspozycji naszych klientów możliwość skorzystania z tak rozbudowanej sieci punktów odbioru, oferujemy im dodatkową wartość dodaną w zakupach internetowych. Jak bardzo jest użyteczna, łatwo się przekonać choćby w wakacje, gdy często jesteśmy poza domem - mówi Paweł Wojciechowski, Dyrektor Sprzedaży Internetowej Bauer-Weltbild Media.

Wejście na rynek przesyłek kurierskich w Polsce mamy bardzo ułatwione dzięki rozwiniętej sieci logistycznej. Codziennie docieramy do ok. 32 tys. punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Współpraca z dużymi partnerami - takimi jak KDC.pl - ułatwia nam wyjście z naszą usługą do tych, którzy najbardziej jej potrzebują - klientów sklepów internetowych. Wierzymy, że wspólnie tworzymy nową jakość - komentuje Włodzimierz Biały, Prezes "RUCH" S.A.Bauer-Weltbild Media to lider na polskim rynku wysyłkowym. Oferuje przede wszystkim książki, filmy, muzykę i multimedia. Sprzedaje także artukuły dekoracyjne, upominki i drobne AGD. Od 2000 roku wydaje katalog wysyłkowy Klub Dla Ciebie, a od 2007 prowadzi sklep internetowy KDC.pl.

Notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych RUCH S.A. jest największym w kraju dystrybutorem prasy. Posiada 41% udziału w rynku*. Spółka jest też znaczącym dystrybutorem artykułów codziennego użytku FMCG. Jej roczne obroty w 2007 r. sięgnęły blisko 4,1 mld zł
RUCH S.A. posiada największą w Polsce własną sieć detaliczną obejmująca ponad 7,4 tys. czynnych punktów sprzedaży. Łącznie spółka dostarcza codziennie prasę do 32 tys. punktów sprzedaży detalicznej, w tym m.in: kiosków i salonów prasowych, sklepów osiedlowych, stacji benzynowych oraz super i hipermarketów na terenie całego kraju.


«