PIERWSZE URODZINY MIESIĘCZNIKA LOOK
04.11.2003

Rok temu Wydawnictwo Bauer wprowadziło na rynek magazyn o urodzie i zdrowiu Twój STYL-LOOK.

Pierwszy, sygnalny numer magazynu LOOK ukazał się w listopadzie 2002r., a kolejne wydania w styczniu i marcu.

Bardzo dobre wyniki sprzedaży pierwszych numerów ( średnio - 65 862 egz. (ZKDP)) oraz duże zainteresowanie reklamodawców zachęciły Wydawcę do podjęcia decyzji o ukazywaniu się tytułu w cyklu miesięcznym.

LOOK został bardzo życzliwie przyjęty przez czytelniczki. W rankingu badań czytelnictwa znajduje się w czołówce magazynów dla kobiet z rewelacyjnym wynikiem czytelnictwa 1,0% (COW). Oznacza to, że LOOK ma ponad 300 tysięcy stałych czytelników.*

Look przeznaczony jest dla kobiet zainteresowanych urodą, zdrowiem i harmonią życia. Adresatkami nowego wydania specjalnego magazynu Twój STYL są kobiety w wieku 20-45 lat, mieszkanki dużych i średnich miast, aktywne zawodowo o dochodach powyżej przeciętnej.
Z magazynem LOOK współpracuje zespół znanych specjalistów, lekarzy, kosmetyczek, trenerów.


Redaktor naczelną magazynu Twój STYL LOOK jest Barbara Mietkowska, która kierowała Votre Beaute oraz prowadziła dział urody i zdrowia w Elle.

LOOK mówi o urodzie pojmowanej kompleksowo - mówi Barbara Mietkowska - w tym rozumieniu uroda to nie tylko pielęgnacja i makijaż, ale również dbałość o zdrowie, równowagę emocjonalną i psychiczną, sprawność fizyczną, odpowiednią dietę oraz umiejętność nawiązywania kontaktów międzyludzkich. To także wrażliwość na estetykę otoczenia, potrzeba rozwijania w sobie poczucia piękna.
LOOK jest przewodnikiem i doradcą kobiety, która ceni sobie powyższe wartości. Nasze rady przekazujemy zarówno w formie pogłębionych artykułów tematycznych jak i wywiadów ze specjalistami, odpowiedzi na konkretne pytania czytelniczek, rankingów, testów produktów przeprowadzanych przez nasze dziennikarki i czytelniczki, a także konkretnych propozycji.

*źródło: PBC General a Millward Brown Company, COW, cała populacja, N=15 059, fale: IV 2003- IX 2003,

«