PREMIERA nowego PC format
03.02.2006

6 lutego debiutuje odmieniony PC format.
PC format to całkowicie nowe pismo. Nowa koncepcja, nowa zawartość, nowy projekt graficzny, nowa redakcja i nowe parametry - wyraźnie większy format i zwiększony nakład - tworzą zdecydowanie nowy produkt. Z dotychczasowego wydawca zdecydował się zachować tylko tytuł.

Nowy PC format to praktyczny i nowoczesny poradnik komputerowy. Zawiera testy produktów wraz ze wskazówkami, co kupić oraz całe spektrum porad na temat korzystania z komputera. Jest czasopismem popularnym, skierowanym do wszystkich osób używających komputera do pracy i rozrywki. Nowa redakcja PC formatu tworzy pismo tak, aby zaspakajało wszystkie potrzeby użytkowników związane z komputerem i jego bliskim otoczeniem, a więc internetem, telekomunikacją, fotografią cyfrową, nagraniami DVD czy muzyką MP3.

W każdym wydaniu czytelnik znajdzie 5-6 profesjonalnych i kompetentnych testów porównawczych sprzętu i oprogramowania oraz kilkadziesiąt stron porad, pokazujących w jasny i przejrzysty sposób, jak radzić sobie z problemami komputerowymi oraz jak im zapobiegać. Na dołączonej płycie CD znajduje się kilkadziesiąt przydatnych programów, w tym pełne wersje komercyjne. Wewnątrz numeru są opisy i instrukcje korzystania z trudniejszych (np. angielskojęzycznych) programów.

Czasopismo jest uporządkowane i przejrzyste, a jego podział tematyczny - logiczny i intuicyjny. Składa się z dziewięciu wyraźnie zróżnicowanych kolorystycznie działów, m.in. Hardware, Software, Internet, Telekomunikacja, Technologie. Każdy z działów rozpoczynają testy porównawcze produktów, a następnie uzupełniają różnego rodzaju porady. Dokładnie, krok po kroku, na rzeczywistych przykładach jest prezentowane wszystko, co, gdzie i kiedy należy zrobić, aby uzyskać zamierzony efekt. Fachowe artykuły są pisane przystępnym, rzeczowym językiem. Wszystkie trudniejsze terminy są wyjaśniane w Słowniku.

Nowy PC format jest tworzony przez całkiem nową redakcję w Warszawie. Jest to grupa fachowców m.in. inżynierów, informatyków, sprzętowców, administratorów sieci - osób, które na co dzień rozwiązują szereg problemów komputerowych. Kierownictwo redakcji tworzą osoby znakomicie znające polski rynek komputerowy i od kilkunastu lat realizujące czasopisma komputerowe. Redaktorem naczelnym jest Ewa Hutny, były wieloletni redaktor naczelny magazynu Enter.

Pracownicy wrocławskiej redakcji PC formatu przebywają obecnie na urlopach wypoczynkowych. Wydawca nie wyklucza złożenia nowej oferty pracy w Wydawnictwie.

PC Format ukazywać się będzie w największym w całym segmencie nakładzie (180 tys. egzemplarzy), w objętości 116 stron, z płytą CD (na której znajduje się kilkadziesiąt przydatnych programów, w tym pełne wersje komercyjne), w cenie 5,50 PLN.

Premiera nowego PC formatu wspierana będzie dużą kampanią reklamową w TV publicznej, TVN i Polsacie, kampanią internetową oraz reklamą w należących do Wydawnictwa Bauer czasopismach komputerowych, młodzieżowych, motoryzacyjnych i telewizyjnych (Auto Moto, Motor, Bravo, Bravo Sport, Click, CD Action, TO&Owo, Tele Świat, Tele Tydzień).

Działania promocyjne przewidziane są także w kolejnych wydaniach.

W związku z premierą nowego PC formatu Wydawca podniósł cenę kolumny reklamowej do 15 tysięcy pln i wprowadził ofertę sprzedaży gwarantowanej powierzchni reklamowej.

Wydawnictwo gwarantuje klientom reklamowym PC format sprzedaż na poziomie nie mniejszym niż 70 tysięcy egzemplarzy miesięcznie.

W przypadku sprzedaży między 70 a 50 tysięcy egzemplarzy klientom reklamowym udzielony zostanie dodatkowy rabat w wysokości 50%.

Natomiast w przypadku osiągnięcia wyników sprzedaży niższych niż 50 tysięcy egzemplarzy klienci reklamowi otrzymają całkowity zwrot kosztów (szczegółowa oferta w Biurze Reklamy prasy komputerowej).Szczegółowa zawartość premierowego wydania PC formatu www.pcformat.pl.«