Redaktor naczelna SHOW pozywa Edipresse
04.10.2011

Anna Janicka, redaktor naczelna magazynu SHOW, wystąpiła do Sądu Okręgowego w Warszawie z pozwem przeciwko Edipresse Polska SA o ochronę dóbr osobistych.

Anna Janicka uważa, iż Edipresse Polska bezprawnie i bezpodstawnie oskarżyło ją o naruszenie zasady poufności poprzez rzekome przekazanie Wydawnictwu Bauer rozwiązań związanych z planowanym wydaniem „Flesz. Gwiazdy & Styl”, a wykorzystanych przy wprowadzaniu zmian do czasopisma „Show. Magazyn o gwiazdach „.


Anna Janicka wnosi o nakazanie publikacji przeprosin oraz o zasądzenie od Edipresse Polska kwoty 100 tysięcy złotych na rzecz „Fundacji Przyjaciół Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej” w Warszawie.

Anna Janicka powiedziała: „Wyrażam głębokie oburzenie formą, w jakiej kierownictwo Wydawnictwa Edipresse poinformowało o okolicznościach mojego odejścia z tej firmy. Informuję, że nie uczestniczyłam w pracach nad dodatkiem SHOW Style, a wypowiedzi przedstawicielek Edipresse mijają się z prawdą i mają charakter pomawiający.
Nie wyrażam zgody na bezprawne pomawianie mnie, a tym samym na rozpowszechnianie informacji, które narażają mnie na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania przeze mnie mojej pracy. Z racji tego , że miejsce tego typu sporów jest na sali sądowej, informuję, że wystąpiłam na drogę sądową przeciwko wydawnictwu Edipresse”
«