Ronie sprzedaż magazynu CD-Action, a czasopismo rozwija się multimedialnie 12.12.2013
Magazyn CD-Action notuje spektakularne wzrosty sprzedaży i zdecydowanie umacnia się na pozycji lidera w segmencie czasopism komputerowych i o grach komputerowych.
Zgodnie z najnowszymi danymi opublikowanymi przez ZKDP* sprzedaż ogółem magazynu CD-Action (Wydawnictwo Bauer) wyniosła we wrześniu 2013 roku 101 205 egz., co oznacza 23 procentowy wzrost w stosunku do analogicznego miesiąca w roku 2012. W badanym okresie znacząco wzrósł także udział CD-Action w segmencie magazynów komputerowych z 34 do 45% *. W tym segmencie magazyny Wydawnictwa Bauer (CD-Action i PC Format) jako jedyne zanotowały wzrost udziałów.
Zgodnie z danymi PBC magazyn ten czyta średnio prawie 450 tysięcy osób** .
Czasopismo CD-Action jest jedynym czterotygodnikiem w segmencie, co oznacza, że ukazuje się on 13 razy w roku.
Do każdego wydania dołączane są 2 płyty DVD, na których redakcja zamieszcza pełne wersje gier, najnowsze dostępne wersje demonstracyjne wybranych programów oraz atrakcyjne treści multimedialne.
Dynamicznie rozwijają się także strona internetowa cdaction.pl (ponad 440 tysięcy użytkowników) *** oraz fanpejdż magazynu na Facebooku (około 93 000 fanów). To najpopularniejszy fanpejdż magazynu komputerowo-growego i jeden z najpopularniejszych fanpejdżów prasowych w Polsce, który zanotował ostatnio największy (=53%!) przyrost fanów ****.
* ZKDP: wrzesień 2013 vs wrzesień 2012; rozpowszechnianie płatne - średnie jednorazowe i sumy
** PBC General, Millward Brown SMG/KRC, 1-10.2013, CPW,
*** Megapanel/ PBI Gemius; 08.2013; Wszyscy internauci; n = 9429
**** Sotrender, Fan Page tRends Polska, listopad 2013,
«