TINA – niech wybiorą czytelniczki
24.06.2003


Numer 26/2003 (w sprzedaży od 25 czerwca) tygodnika TINA ukaże się w dwóch wersjach:
- z gadgetem (wachlarz) kosztować będzie 2,90 zł
- bez gadgetu - tylko 1,50 zł.

Także następny numer tygodnika ukaże się w dwóch wersjach (4,90 zł. z gadgetem i 1,50 zł. w wersji podstawowej).

Decyzja Wydawnictwa wychodzi na przeciw oczekiwaniom czytelniczek tygodnika TINA, które cenią sobie zawartość merytoryczną Tygodnika i możliwość wyboru jednej z dwóch wersji cenowych. Reakcja czytelniczek zadecyduje o utrzymaniu tej strategii wydawniczej także w następnych numerach.

Dwie wersje to nie jedyne zmiany w tygodniku TINA. Już od numeru24-25/2003 tygodnik odnowił swoją strukturę. Zamiast reportaży czasopismo otwierają teraz, po dziale poświęconym aktualnościom, sesje mody. Taki układ jest zgodny z oczekiwaniami czytelniczek i reklamodawców.

Tygodnik TINA ma najniższe koszty dotarcia w grupie kobiety 25-55 lat - tylko 25,77 zł, podczas gdy koszt dotarcia innych tygodników z tego segmentu przekracza 33 złote.

Tygodnik TINA , jako jedyny tygodnik kobiecy, odnotował wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale 2003 roku.
Sprzedaż TINY wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 7%, podczas gdy konkurencyjne tytuły odnotowały pokaźny spadek, sięgający nawet 27%.

Sprzedaż TINY w pierwszym kwartale br. wynosiła średnio 384,617 egzemplarzy, co plasuje ją na trzecim miejscu w segmencie.

W marcu br. TINA zajęła drugie miejsce w sprzedaży (385.458) w swoim segmencie.Młodzież trzyma się mocno...

Segment pism młodzieżowych Wydawnictwa Bauer (Bravo, Bravo Girl, Bravo Sport, Twist, Filipinka i Kawaii) odnotował w II kwartale 2003 roku znaczny wzrost przychodów ze sprzedaży reklam i samych stron reklamowych reklamowych w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Konsekwentnie przeprowadzane zmiany zawartości tytułów, praca nad uatrakcyjnieniem szaty graficznej i obsadzenie nowych naczelnych miesięczników Twist i Filipinka znalazły uznanie wśród czytelników (np. tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy miał miejsce wzrost czytelnictwa w grupie dziewczęta 15-19 lat o ok. 1,70%) i reklamodawców.

W II kwartale br. ilość stron w samej tylko Filipince wzrosła o 77%, a przychody ze sprzedaży o 67%. Podobną tendencję wzrostową odnotowano w przypadku innych tytułów młodzieżowych naszego Wydawnictwa.

Łącznie przychody ze sprzedaży reklam segmentu czasopism młodzieżowych Wydawnictwa Bauer w okresie styczeń-maj 2003 stanowiły 54,1% przychodów całego segmentu.


«