TWOJE IMPERIUM czyli korzyści z liftingu
09.10.2003

Rok po zmianach wprowadzonych w makiecie i zawartości tygodnika TWOJE IMPERIUM odnotowuje największą dynamikę wzrostu wśród tygodników kobiecych, zarówno pod względem sprzedaży egzemplarzowej, jak i przychodów z reklam.

Sprzedaż tygodnika wzrosła o 117% i osiągnęła wartość 345 697 egz. (ZKDP, rozpowszechnianie płatne, styczeń - lipiec 2003). Przychody z publikacji reklam wzrosły o 435% i osiągnęły 1 mln PLN! (Expert Monitor, przychody wg. cenników, bez reklam własnych, porównanie okresów styczeń - lipiec 2003 i 2002). W lipcu br. średnia sprzedaż Tygodnika wyniosła 350 286 egzemplarzy (dane ZKDP)

Ostatnie numery tygodnika Twoje Imperium sprzedają się według najnowszych prognoz wydawcy w wysokości powyżej 390 tysięcy egzemplarzy.

Tygodnik Twoje Imperium zmienił się od numeru 42/2002 i już pierwszy "odnowiony" numer osiągnął sprzedaż 327 tysięcy. Był to najwyższy poziom sprzedaży Twojego Imperium od czasu przejęcia tytułu przez Wydawnictwo Bauer w roku 1998. Dla przykładu sprzedaż poprzedniego numeru tygodnika wyniosła 143 tysiące.

Twoje Imperium ma 32 strony i kosztuje 1 zł. Zmiany zawartości tygodnika były wynikiem badań fokusowych i wyszły naprzeciw oczekiwaniom czytelniczek. Redakcja wzbogaciła m.in. strony poświęcone aktualnym informacjom o gwiazdach.
Twoje Imperium zamieszcza więcej wywiadów ze znanymi osobami, krzyżówek i opowieści z życia wziętych (Historia z tej ziemi). Tygodnik uzupełniają popularne kolumny (np. Tanie gotowanie, Świat mody i Sekrety Urody) zawierające wiele ciekawych i praktycznych porad z różnych dziedzin życia.
«