Tygodnik 100 Rad – pierwszy poradnik dla kobiet 50 plus
10.01.2016

12 stycznia ukazuje się 100 rad – pierwszy w Polsce tygodnik dla kobiet 50 plus. 100 rad to poradnik oparty na nowej, unikatowej koncepcji. Adresowany do starszych czytelniczek, dostarcza im porad i wskazówek z wielu ważnych aspektów życia codziennego, głównie z zakresu zdrowia (Zdrowie domowe sposoby; Zdrowie to warto wiedzieć; Zioła wokół nas), domu (Mądra gospodyni - oszczędzanie jest łatwe), prawa i psychologii ( Życiowe sprawy), czy kuchni ( Kuchnia tania w sezonie, Kuchnia czytelniczek). Ponadto w każdym wydaniu pojawi się unikatowy format: „Jak nie dać się naciągnąć na…” – cykl materiałów przestrzegający przed różnego rodzaju oszustwami, na które narażone są czytelniczki.

Wszystkie materiały są konsultowane przez ekspertów, a kwestie trudne wyjaśniane w prosty, przejrzysty i praktyczny sposób.
100 rad oferuje porady najlepszych specjalistów (m.in. lekarzy, psychologów, prawników) napisane bardzo przystępnym językiem.
100 rad to pismo skierowane, do kobiet w wieku 50+ , głównie do mieszkanek małych i średnich miejscowości, z wykształceniem podstawowym lub średnim. Potencjalne czytelniczki, to dojrzałe kobiety, które mają tradycyjne
i praktyczne podejście do życia.

Tygodnik 100 rad to obecnie najbogatsza i jedyna w segmencie oferta porad zaspokajająca potrzeby osób w wieku dojrzałym. Poradnik jest autorską koncepcją Wydawnictwa Bauer, opartą na przeprowadzonych w ubiegłym roku szczegółowych badaniach grupy docelowej.

Redaktorem naczelnym tygodnika 100 Rad jest Joanna Kadej-Krzyczkowska.

Tygodnik 100 Rad ukazuje się w nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy i w cenie 1,39 złotych. Tygodnik 100 rad liczy 40 stron.
Kampania promocyjna nowego tytułu obejmie stacje telewizyjne (TVP, Polsat, TVN i kanały tematyczne ) i magazyny Wydawnictwa Bauer.
Za realizację nowej kampanii odpowiedzialna jest firma Digit-Art, za zakup mediów MEC.