W SEGMENCIE KOMPUTEROWYM BAUER NIE POWIEDZIAŁ OSTATNIEGO SŁOWA
03.09.2007

Na przełomie września i października Wydawnictwo Bauer wyda nowe czasopismo - "Next. Magazyn komputerowy". Miesięcznik będzie przeznaczony dla profesjonalistów IT, zaawansowanych użytkowników komputerów oraz wszystkich osób interesujących się technikami komputerowymi.

Grupa docelowa to: administratorzy systemów i sieci, programiści, webmasterzy, pracownicy firm komputerowych, studenci i uczniowie kierunków technicznych oraz entuzjaści technik komputerowych.
Nowy magazyn jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę wiedzy IT w naszym kraju. Struktura czasopisma i sposób prezentacji materiałów umożliwi osobom zainteresowanym tą tematyką doskonałą orientację w bieżących wydarzeniach, nowych technologiach, wynikach testów sprzętu i oprogramowania oraz różnego rodzaju zastosowaniach i rozwiązaniach IT.

Redakcję magazynu "Next" tworzy doświadczony i znany zespół redakcyjny kierowany przez Tomasza Zielińskiego. Redaktor naczelny od ponad 20 lat zajmuje się propagowaniem IT w Polsce.

Jak twierdzi Jerzy Szulwic - wiceprezes odpowiedzialny m.in. za segment pism komputerowych, nowy magazyn to naturalna konsekwencja rozwoju portfolio Wydawnictwa Bauer w tym obszarze. Nowe pismo będzie skierowane do czytelników bardziej zaawansowanych niż odbiorcy PC Formatu. Wejście tytułu na rynek wesprze silna kampania promocyjna w telewizji, radiu, prasie i internecie.
Sukces rynkowy PC Formatu miał duży wpływ na decyzję o rozpoczęciu przygotowań do wydawania nowego pisma. Po udanym relaunchu PC Format sprzedaje się w liczbie około 165 tysięcy egzemplarzy (źródło ZKDP,rozpowszechnianie płatne razem, średnia dla okresu styczeń-maj 2007 roku), a sukcesy pozostałych tytułów (CD Action i Click!) świadczą o tym, że czytelnicy pism poświęconych komputerom i grom najchętniej sięgają po produkty Bauera.

Szczegóły wydawnicze dotyczące nowego projektu zostaną podane już wkrótce.

Informacje dotyczące współpracy reklamowej:
Magdalena Milewska
Dyrektor Działu Reklamy Pism Komputerowych
tel. (022) 516 31 73
e-mail: magdalena.milewska@bauer.pl
dział reklamy: www.reklama.bauer.pl/kontakt.php#7
«