WIELKI POWRÓT „KOBIETY I ŻYCIE”
11.09.2008

W październiku b.r. Wydawnictwo Bauer wprowadza na rynek miesięcznik "Kobieta i Życie".

"Kobieta i Życie" to jedno z najstarszych i najbardziej popularnych czasopism w historii polskiego rynku prasowego. Począwszy od 1946 roku było ono źródłem inspiracji, wiadomości o świecie i rzetelnych porad dla wielu pokoleń Polek.

Odnowiona "Kobieta i Życie" to nowoczesny poradnik skierowany do kobiet aktywnych zawodowo, doświadczonych, wysoko ceniących życie rodzinne i świadomych swoich potrzeb. Stąd główne akcenty pisma koncentrują się na rozbudowanej tematyce zdrowotnej, praktycznej modzie i urodzie, przepisach kulinarnych, prawie i psychologii.

Oprócz pogłębionych walorów praktycznych, "Kobieta i Życie" inspiruje czytelniczki najnowszymi trendami i aktualnymi ofertami firm kosmetycznych, wnętrzarskich i modowych.

Urodę magazynu podkreśla nowoczesna, spójna makieta i kolorystyka, wysokiej jakości oprawa zdjęciowa i poligraficzna.

Nowa "Kobieta i Życie" spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród badanych czytelniczek, zarówno w aspekcie jakości materiałów tekstowych, jak i szaty graficznej.

Redaktor Naczelną miesięcznika "Kobieta i Życie" jest Małgorzata Borzymińska, z wykształcenia psycholog, a prywatnie żona i matka dwojga dzieci. Małgorzata Borzymińska zdobyła bardzo wszechstronne doświadczenie, pracując m.in. jako dziennikarka radiowa, reporterka gazety codziennej, redaktorka i szefowa zespołów w pismach poradniczych (Rodzice, Olivia, Świat Kobiety, Moje Gotowanie, Pani Domu).

Autorką koncepcji graficznej pisma jest Beata Sędzimir, Dyrektor Artystyczna "Świata Kobiety". Za koncept biznesowy "Kobiety i Życia" odpowiada Izabela Zaleska, Dyrektor Wydawnicza segmentu pism poradnikowych Wydawnictwa Bauer.

Małgorzata Borzymińska - "Jest to pisma optymistyczne, eksperckie, a jednocześnie mądre, wiarygodne i pomocne. Jestem jego typowa czytelniczką. Pracuję zawodowo, zajmuję się rodziną, gotuję, chodzę po sklepach i wymieniam się swoją wiedzą z przyjaciółkami. Ufam ekspertom, wiem, czego oczekuję, szukam praktycznych porad i ciekawych inspiracji."

Izabela Zaleska – „"Kobieta i Życie" to znakomite uzupełnienie dla oferty "Świata Kobiety" wydawanego przez Wydawnictwo Bauer. Taki duet oznacza bowiem połączenie dojrzałości i młodości, praktyczności i inspiracji, doświadczenia życiowego i jego zdobywanie. Wspólnym mianownikiem obu miesięczników jest wysoka świadomość własnych potrzeb i duże oczekiwania jakościowe czytelniczek.”

Miesięcznik "Kobieta i Życie" będzie się ukazywał w podstawowej objętości 120 stron, na wysokiej jakości papierze z rodziny LWC. Wydawca nie planuje dołączania prezentów dla czytelniczek miesięcznika.

Wprowadzeniu pisma na rynek będzie towarzyszyła intensywna kampania promocyjna, obejmująca telewizję (TVP, TVN, Polsat, kanały tematyczne), radio (RMF, Radio Zet), większość tytułów Wydawnictwa Bauer i punkty sprzedaży detalicznej. Do końca 2008 roku budżet promocyjny zakłada łączne wydatki powyżej 5 milionów złotych.

Za sprzedaż powierzchni reklamowej w "Kobiecie i Życiu" opowiada Dział Reklamy Prasy Kobiecej Wydawnictwa Bauer, kierowany przez Ewę Kozłowską.

Szczegółowe informacje dotyczące daty debiutu, ceny egzemplarzowej oraz nakładu zostaną podane w terminie późniejszym.

«