ZA DWA TYGODNIE WIELKI POWRÓT „KOBIETY I ŻYCIE”
29.09.2008


14 października Wydawnictwo Bauer wprowadza na rynek miesięcznik "Kobieta i Życie".

Pierwszy numer magazynu ukazuje się w nakładzie 650 tysięcy egzemplarzy.


"Kobieta i Życie" to jedno z najstarszych i najbardziej popularnych czasopism w historii polskiego rynku prasowego.
Począwszy od 1946 roku było ono źródłem inspiracji, wiadomości o świecie i rzetelnych porad dla wielu pokoleń Polek.
Odnowiona "Kobieta i Życie" to nowoczesny poradnik skierowany do kobiet aktywnych zawodowo, doświadczonych, wysoko ceniących życie rodzinne i świadomych swoich potrzeb.
Stąd główne akcenty pisma koncentrują się na rozbudowanej tematyce zdrowotnej, praktycznej modzie i urodzie, przepisom kulinarnym, prawie i psychologii.
Oprócz pogłębionych walorów praktycznych, "Kobieta i Życie" inspiruje czytelniczki najnowszymi trendami i aktualnymi ofertami firm kosmetycznych, wnętrzarskich i modowych.
Urodę magazynu podkreśla nowoczesna, spójna makieta i kolorystyka, wysokiej jakości oprawa zdjęciowa i poligraficzna.
Nowa "Kobieta i Życie" spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród badanych czytelniczek, zarówno w aspekcie jakości materiałów tekstowych jak i szaty graficznej.

Redaktor Naczelną miesięcznika "KiŻ" jest Małgorzata Borzymińska, autorką koncepcji graficznej pisma Beata Sędzimir. Za koncept biznesowy "Kobiety i Życie" odpowiada Izabela Zaleska, dyrektor wydawnicza segmentu pism poradnikowych Wydawnictwa Bauer.

Miesięcznik "Kobieta i Życie" będzie się ukazywał w podstawowej objętości 120 stron na wysokiej jakości papierze z rodziny LWC. Wydawca nie planuje dołączania prezentów dla czytelniczek miesięcznika.

Wprowadzeniu pisma na rynek będzie towarzyszyła intensywna kampania promocyjna obejmująca telewizję (TVP, TVN, Polsat, kanały tematyczne), radio (RMF), większość tytułów Wydawnictwa Bauer i punkty sprzedaży detalicznej. Do końca 2007 roku budżet promocyjny zakłada łączne wydatki powyżej 5 milionów złotych.

Za sprzedaż powierzchni reklamowej w "Kobiecie I Życie" opowiada Dział Reklamy Prasy Kobiecej Wydawnictwa Bauer, kierowany przez Ewę Kozłowską.
«