Zmiany w PC Format
13.08.2003Czasopismo PC Format ma nowego dyrektora wydawniczego. Zbigniew Bański zastąpił na tym stanowisku Witolda Zagrodnego.


Zbigniew Bański pozostaje również dyrektorem wydawniczym czasopism o grach z portfolio Wydawnictwa Bauer (CD-Action oraz Click). Jednocześnie redakcję PC Format opuszcza Łukasz Nowak, dotychczasowy product manager czasopisma.

W pierwszym kwartale br. PC Format odnotował wzrost sprzedaży o 21% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.( średnia sprzedaż I kwartał 2003 - 31 291).

PC Format to czasopismo komputerowe dla średnio zaawansowanych, skierowane do osób młodych (do 35 lat) i wykształconych.
Przeważającą część zawartości magazynu stanowią kursy i poradniki "krok po kroku" .
Czytelnik ma możliwość poznania i opanowania obsługi systemu Windows, najczęściej używanych aplikacji i programów narzędziowych.
Magazyn zamieszcza recenzje, porady i praktyczne wskazówki.
Kilka stron w każdym wydaniu (w stałej rubryce) poświęconych jest sprzętowi komputerowemu (instalacja i konfiguracja urządzeń, rozwiązywanie problemów).

W każdym wydaniu magazynu PC Format znajdują się dodatki - stałe (płyta CD z pełnymi wersjami programów i aplikacji) i cykliczne (dodatkowe płyty z encyklopediami, programami edukacyjnymi, kursami multimedialnymi itd. oraz książki z serii Biblioteczka PC Formatu).
«