Siedlisko

„Siedlisko” tworzymy z myślą o coraz szerszym gronie osób, które przeprowadziły się z miasta na wieś, odnajdując szczęście w mieszkaniu bliżej natury lub które dopiero przygotowują się do tej ważnej życiowej zmiany. Podtytuł naszego magazynu brzmi „Mój nowy sposób na życie”, gdyż na blisko 100 bogato ilustrowanych stronach podpowiadamy, jak zorganizować swój nowy azyl praktycznie i z pomysłem. 

Cechą wyróżniającą „Siedlisko” na tle innych tytułów jest kompleksowe spojrzenie. Prezentujemy nie tylko inspirujące historie osób, które już spełniły swoje marzenie o życiu z dala od miejskiego zgiełku, i teraz np. warzą sery lub hodują kury. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Czytelników, poruszamy całe spektrum tematów: począwszy od porad prawnych związanych z zakupem działki, przez budowę własnej studni, szklarni i pergoli, po urządzanie kuchni w stylu retro czy odnawianie starych mebli. Podpowiadamy także, jak dbać o ogród – kiedy przycinać drzewa i krzewy, jak założyć warzywnik oraz które gatunki bylin wysiać, by nasze rabaty przypominały sielskie ogrody naszych babć. 

Nieodłącznym elementem „Siedliska” są kulinaria. Rozsmakowujemy się przede wszystkim w sezonowych, polskich warzywach i owocach. Bigos po staropolsku, pierogi z botwiną, domowa nalewka z pigwy… bardziej tradycyjnie być nie może! 

Gratis do każdego wydania „Siedliska” dołączamy atrakcyjny plakat o walorach edukacyjnych. Prezentujemy na nim żyjące w Polsce gatunki ptaków, rodzime gatunki drzew czy najpiękniejsze kwiaty polskich łąk. Z taką ściągawką rozpoznawanie ich podczas rodzinnych spacerów staje się bajecznie proste! 

 

Twój nowy sposób na życie!

Pierwszy taki magazyn w Polsce.

Kontakt z redakcją

ul. Antoniego Słonimskiego 1a, 50-304 Wrocław
+48 71 363 59 55
ogrody@bauer.pl