BAUER: NOWA DRUKARNIA, NOWE MIEJSCA PRACY
29.06.2004


Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Kamiennej Góry, w Wykrotach (powiat Bolesławiec, gmina Nowogrodziec) zostanie wybudowana nowa drukarnia.

Dnia 25.06.2004 roku pomiędzy przedstawicielami Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej a firmą BDN Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie została podpisana umowa kupna działki o powierzchni 19 hektarów.

Spółka BDN Sp. z o.o. Sp.k., będzie świadczyła usługi druku w oparciu o wiedzę i doświadczenie Grupy Wydawniczej Bauer, posiadającej drukarnie w Niemczech (Kolonia, Rastatt) i w Polsce (Ciechanów).

Spółka BDN poszukiwała w Polsce dłuższego czasu odpowiedniej lokalizacji w celu wybudowania nowoczesnej drukarni, która sprostałaby wzrastającym zapotrzebowaniom na moce produkcyjne w Europie Wschodniej i Środkowej (przede wszystkim w Polsce, na Ukrainie, w Rosji i w Czechach).

Nowa drukarnia w Wykrotach produkować będzie czasopisma, prospekty i katalogi, głównie w technologii wklęsłodrukowej.

Wartość nowej inwestycji wyniesie około 85 milionów Euro.

Przewidywane jest zatrudnienie na stałe około 150 osób. Już wkrótce rozpocznie się proces rekrutacji personelu.

Obecnie trwają już prace projektowe. Inwestor zamierza rozpocząć budowę jeszcze na jesieni tego roku. Do czasu uruchomienia drukarni, przewidzianego w pierwszej połowie 2006 roku, na terenie działki ma powstać hala produkcyjna o powierzchni około 6 hektarów wraz z wolnostojącymi instalacjami zasilającymi oraz budynek administracyjny.«