Bauer poszerza segment miesięczników luksusowych
14.04.2015

Bauer poszerza segment luksusowych miesięczników dla kobiet o magazyn Grazia.
Grazia od maja staje się miesięcznikiem. Zmieniają się proporcje tematów, objętość pisma (ze 100 na 164 strony). Magazyn będzie teraz drukowany na jeszcze lepszym jakościowo papierze w drukarni BDN.
Zmiana częstotliwości jest naturalną konsekwencją modyfikacji wprowadzonych w tym tytule we wrześniu ubiegłego roku. Grazia poszerzyła wtedy swoją formułę o szereg nowych elementów, łącząc treści magazynu luksusowego z elementami charakterystycznymi dla segmentu people. Pozytywne przyjęcie nowej formuły skłoniło wydawcę do zmiany częstotliwości na typową dla magazynów z segmentu luksusowego.
Miesięcznik Grazia przeznaczony jest dla wykształconych kobiet w wieku 25-45 lat ze średnich i dużych miast o ponadprzeciętnych dochodach. Z tego punktu widzenia stanowi znakomite dopełnienie segmentu magazynów luksusowych Bauera plasując się obok Twojego Stylu i Pani przeznaczonych dla dojrzalszych czytelniczek.
Grazia oferuje obecnie czytelniczkom sprawdzony w przypadku Twojego Stylu i Pani zrównoważony mix tematów magazynowych i lifestylowych najwyższej jakości. Każde wydanie zawierać będzie wywiady, reportaże, felietony czy teksty związane z kulturą oraz materiały na temat mody (sesje i praktyczne wskazówki), informacje dotyczące urody, zdrowia, wnętrz i kuchni.
W miesięczniku Grazia pojawią się teraz także przekrojowe materiały o najciekawszych postaciach ze świata kultury i szołbiznesu. W części lifestylowej zwiększono liczbę kolumn poświęconych modzie, urodzie , zdrowiu oraz kuchni. Nie zabraknie też sprawdzonych na całym świecie, oryginalnych i typowych dla Grazii formatów.
Pierwsze wydanie miesięcznika Grazia ukazuje się 14 maja w planowanej objętości 164 strony i planowanym nakładzie 140 tysięcy egzemplarzy.
Wydanie będzie promowane w stacjach telewizyjnych TVP, TVN, Polsat i w wielu kanałach tematycznych oraz magazynach Wydawnictwa Bauer.
Za kreację odpowiada Digit Art, a za zakup mediów MEC.