Tele Tydzień z „Letnią Akademią” już od 8 czerwca
03.06.2015

Począwszy od wydania 24/2015 (na rynku od 8 czerwca) „Tele Tydzień” ukazywać się będzie z cyklem wakacyjnym „Letnia Akademia Tele Tygodnia”.

„Letnia Akademia”, składać się będzie z 3 cykli tematycznych poświęconych zdrowiu, kulinariom i turystyce. Co tydzień, aż do połowy sierpnia, prezentowane będą kolejne odcinki:

• Encyklopedii Zdrowia – najczęstsze schorzenia Polaków, z informacją jakie są ich przyczyny, objawy, podstawowe badania, leczenie i profilaktyka oraz na co można liczyć w ramach NFZ. W pierwszym odcinku 8 czerwca – choroby serca
• Przetwory – przepisy i praktyczne porady jak przygotować domowe dżemy, konfitury i sałatki. W pierwszym odcinku – truskawki oraz kalendarz zbiorów od czerwca do października.
• Poradnik turysty – czyli rady jak szybko, tanio i bezpiecznie wyjechać na wakacje. W pierwszym wydaniu Mazury i Druskienniki na każdą kieszeń wraz z poradami jak tanio polecieć samolotem, dojechać pendolino czy polskim busem. Dodatkowo co tydzień kalendarz imprez wakacyjnych w danym regionie oraz garść praktycznych porad: jak zapakować dziecko na wyjazd, co włożyć do wakacyjnej apteczki, jak radzić sobie na wakacjach z najczęstszymi problemami zdrowotnymi: ukąszeniami, stłuczeniami, problemami z żołądkiem.

„Letniej Akademii Tele Tygodnia” towarzyszyć będzie kampania reklamowa w telewizji (stacje ogólnopolskie i tematyczne) oraz radiu RMF. Media zaplanował MEC, kreację spotu przygotował Digit Art.