Zmiany w miesięczniku „Poradnik 50+”

12 lutego ukazało się marcowe wydanie miesięcznika „Poradnik 50+”.  Pojawiły się w nim nowe rubryki i tematy, które są odpowiedzią na potrzeby kobiet 50+ w Polsce, wykazane w trakcie badań przeprowadzonych wśród czytelniczek prasy poradnikowej i rozrywkowej w pandemicznej rzeczywistości.

Dotychczasowy temat główny „Nie daj sobie wmówić, że w tym wieku to normalne…” został zastąpiony przez cykl „Gdy lekarz nie ma dla nas czasu”, w którym znaleźć można porady m. in.: jak sobie radzić z chorobami przewlekłymi, gdy dostęp do lekarzy jest utrudniony, jak najlepiej wykorzystać czas oczekiwania na wizytę, jak dobrze się do niej przygotować i na co zwrócić uwagę lekarza, o jakie badania prosić, jak rozumieć zalecenia i jakie objawy powinny nas zaniepokoić. W tym wydaniu tematem cyklu jest nadciśnienie.

 

Inne nowe rubryki to: „Kuracje przy okazji” – jak w prosty sposób, „przy okazji” codziennych czynności, można np. poprawić krążenie, kondycję włosów i stan skóry, wzmocnić mięśnie i stawy, „Nigdy nie jest za późno” – rubryka poświęcona profilaktyce – eliminacja szkodliwych nawyków może zapobiec rozwojowi chorób. W tym wydaniu „Poradnik 50+” doradza jak wzmocnić wzrok, „Bądź dobra dla siebie” –  wskazówki psychologów dotyczące radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, rozwiązywania problemów w relacjach z innymi, dbania o swój komfort psychiczny i fizyczny. Dział psychologiczny uzupełniły „Drobnostki, które podniosą nas na duchu”.

Rubryka „Dziadkowie na czasie” została przekształcona w „W świecie naszych wnuków”, która pomoże dziadkom zrozumieć świat najmłodszych członków rodziny.

Wydanie wspierają reklamy prasowe w tytułach Wydawnictwa Bauer. Cena egzemplarzowa miesięcznika „Poradnik 50+” pozostała bez zmian: 1,99 zł. Nakład tego wydania wynosi 270 tys. egz.