13 sierpnia ukaże się nowe, zmienione wydanie „Poradnik 50+”

 

We wrześniowym wydaniu pojawiło się kilka nowych rubryk.  

Pierwszą z nich jest „Nie daj sobie wmówić, że w tym wieku to normalne”, co robić, gdy lekarz bagatelizuje niepokojące nas dolegliwości. W tym numerze temat poświęcony jest tarczycy – jakie badania należy wykonać, by potwierdzić lub wykluczyć jej choroby, zalecenia dietetyczne i ruchowe oraz naturalne kuracje wspierające leczenie w zdiagnozowanych przypadkach.  

„Przewodnik pacjenta” to rubryka, która krok po kroku przeprowadzi czytelniczki przez proces leczenia określonej choroby – u jakiego lekarza szukać pomocy, jakie badania warto dodatkowo zrobić, jak wygląda leczenie i jakie świadczenia przysługują pacjentom w ramach NFZ. 

W rubryce „Łatwiejsze życie po 50-tce” czytelniczki znajdą porady, jak w szybki i prosty sposób pomóc sobie w różnego rodzaju dolegliwościach, częstych u kobiet 50+. 

„Zadbaj o siebie, gdy opiekujesz się bliskimi” to porady, które wspierają osoby opiekujące się bliskimi w podeszłym wieku – wskazówki psychologa, rehabilitanta, przydatne gadżety, informacje, gdzie szukać wsparcia (również finansowego) w opiece. 

„Dobre dla świata, dobre dla nas” inspiruje modnymi na całym świecie trendami ekologicznymi, które przynoszą korzyści nie tylko Ziemi, ale i nam samym. 

Rubryka „Najpiękniejsze polskie sanatoria” przedstawia znane uzdrowiska nie tylko od strony zabiegów rehabilitacyjnych, ale również zachęca do korzystania z ich walorów kulturalnych i przyrodniczych.  

Zmiany wspiera ogólnopolska kampania reklamowa obejmująca telewizję (TVP, TVN, Polsat, kanały tematyczne) oraz prasę. Cena pisma pozostała bez zmian – 1,99 zł. Nakład „Poradnik 50+” nr 9/2019 wynosi 350 tys. egz. Objętość i format pozostały niezmienione. Kreację spotu reklamowego przygotował Digit-Art, media zakupił dom mediowy Wavemaker.