„Opieka nad Seniorem” – nowy miesięcznik Wydawnictwa Bauer

9 kwietnia ukazuje się „Opieka nad Seniorem” , wyjątkowy miesięcznik poradnikowy.

„Opieka nad Seniorem” to jedyny miesięcznik w przystępnej cenie egzemplarzowej, który w 100% dopasowany jest do faktycznych problemów opiekunów osób starszych. Porusza tematy trudne, wstydliwe, często pomijane przez inne tytuły poświęconej tej tematyce.

Nowy magazyn dostrzega przede wszystkim samą opiekunkę i wagę jej roli w opiece: pomaga radzić sobie z emocjami i wspiera w trudnych momentach. Osoby opiekujące się starszymi i schorowanymi rodzicami borykają się na co dzień z wieloma dylematami, m.in. jak zapewnić podopiecznemu godne warunki życia, komfort, poczucie bezpieczeństwa, lepsze samopoczucie. Często nie radzą sobie z poczuciem winy, nadmiarem obowiązków i z tym, jak zmienia się schorowany starszy człowiek. Nie wiedzą, jak z nim rozmawiać, jak w tej trudnej sytuacji ułożyć relacje z resztą domowników, jak poradzić sobie ze swoim zdrowiem (większość opiekunek cierpi na tzw. syndrom stresu opiekuna, który prowadzi do wielu chorób i złego samopoczucia).

„Opieka nad Seniorem” pomaga opiekującemu się seniorem rozwiązywać wszystkie te problemy, ale też wspiera i doradza, jak pogodzić obowiązki zawodowe z pielęgnacją chorego, jak nie wypalić się, nie zaniedbać innych i poradzić sobie z własnymi lękami, żalem, bezsilnością. Podpowiada opiekunowi, co może zrobić, by mieć czas też dla siebie, by zadbać o swoje zdrowie, relacje z bliskim.

W każdym numerze poruszane są problemy, z którymi borykają się zarówno seniorzy, jak i ich opiekunowie, czy też i ci , których rodzice są jeszcze w miarę samodzielni i mieszkają osobno.

Wszystkie porady poparte są wskazówkami znanych ekspertów, którzy na co dzień zajmują się leczeniem i pomocą seniorom, a także wspierają opiekunów. Z „Opieką nad Seniorem” współpracują m.in. geriatra, rehabilitant z domu seniora, dietetyk geriatryczny, pielęgniarka, opiekunka z MOPS, psycholog z grupy wsparcia dla opiekunów.

Czytelniczki znajdą w piśmie również dużo adresów i telefonów, pod którymi opiekun uzyska pomoc i wsparcie.

„Opieka nad Seniorem” zamieszcza także szczegółowe instrukcje (rysunki) dotyczące pielęgnacji, rehabilitacji, organizowania przestrzeni dla seniora, tak aby zarówno on, jak i opiekun czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Kluczowe działy w tytule to: Psychologia, Zdrowie i dieta opiekunki, Zdrowie seniora, Dieta na jesień życia, Bezpiecznie w domu i na dworze, Prawo i finanse oraz Relaks dla ciebie i seniora. W miesięczniku nie zabrakło również reportażu, w którym czytelniczki dzielą się swoimi doświadczeniami w opiece nad bliskimi.

Ważną częścią jest dział Prawo i finanse poświęcony takim tematom jak: gdzie szukać pomocy medycznej, jak i gdzie uzyskać wsparcie finansowe, co się należy seniorowi i jego opiekunom.

 

Grupą docelową są kobiety 50+, ze średnich i małych miejscowości, które regularnie lub czasowo sprawują opiekę nad swoimi starzejącymi się rodzicami, teściami i dalszymi krewnymi, często kosztem własnego zdrowia i czasu dla najbliższej rodziny.

Redaktorem naczelnym „Opieki nad Seniorem” jest Elżbieta Bożek

Magazyn „Opieka nad Seniorem” ukazuje się w cenie 3,99 zł i objętości 52 stron

Nowy tytuł będzie promowany w ogólnopolskich stacjach TV oraz tytułach prasowych Wydawnictwa Bauer. Za kreację spotu TV odpowiada Digit-Art, za zakup Mediów – Wavemaker.