„Opieka nad Seniorem”

19 czerwca ukazało się pierwsze w 2024 roku wydanie pisma „Opieka nad Seniorem”.

„Opieka nad Seniorem” to magazyn, który w 100% dopasowany jest do faktycznych problemów opiekunów osób starszych. Porusza tematy trudne, wstydliwe, często pomijane przez inne tytuły poświęconej tej tematyce.

Osoby opiekujące się starszymi i schorowanymi rodzicami borykają się na co dzień z wieloma dylematami, m.in. jak zapewnić podopiecznemu godne warunki życia, komfort, poczucie bezpieczeństwa, lepsze samopoczucie. Często nie radzą sobie z poczuciem winy, nadmiarem obowiązków i z tym, jak zmienia się schorowany starszy człowiek. Nie wiedzą, jak z nim rozmawiać, jak w tej trudnej sytuacji ułożyć relacje z resztą domowników, jak poradzić sobie ze swoim zdrowiem (większość opiekunek cierpi na tzw. syndrom stresu opiekuna, który prowadzi do wielu chorób i złego samopoczucia). Pismo wspiera i doradza, jak pogodzić obowiązki zawodowe z pielęgnacją chorego, jak nie wypalić się, nie zaniedbać innych i poradzić sobie z własnymi lękami, żalem, bezsilnością. Podpowiada opiekunowi, co może zrobić, by mieć czas też dla siebie, by zadbać o swoje zdrowie, relacje z bliskim.

W tym numerze m. in.:

  • Gdy senior ma cukrzycę: zalecenia dotyczące odżywiania, pielęgnacji i przyjmowania leków oraz 20 zasad, dzięki którym choroba nie spowoduje powikłań,
  • Psycholog radzi, jak radzić sobie z emocjami, gdy rodzić jest złośliwy i uparty,
  • Które instytucje pomogą w opiece nad seniorem i w jaki sposób zdobyć dofinansowanie na produkty chłonne, balkonik i materac,
  • Jak chronić kręgosłup, gdy opiekujesz się leżąca osobą,
  • 9 nietypowych objawów choroby Parkinsona,
  • Ćwiczenia, które wspomogą terapię po złamaniu biodra,
  • Najlepsze sposoby na zapobieganie i leczenie odleżyn.

Czytelnicy znajdą w piśmie również dużo adresów i telefonów, pod którymi opiekun uzyska pomoc i wsparcie.

Wydanie nr 1/2024 dostępne jest dobrych punktach sprzedaży i w sklepie czytelnia.pl przez ok. trzy miesiące. Promocja obejmuje magazyny Wydawnictwa Bauer. Objętość 60 str. Cena 8,99 zł.